bespoke jeans

Džíny jsou napříč časem oblíbenou pánskou klasikou. Skvěle vypadají s tričkem, s košilí i se sakem.

DŽÍNY NA MÍRU

Naše oči mají schopnost všímat si odlišností. Třeba i nevědomě vnímáme to, co vystupuje z davu – barvu prošití, nýty, knoflíky, poutka na opasek, koženou nášivku, vyšitý monogram a další drobné detaily – díky nim jsou každé ručně šité džíny na míru neopakovatelný originál. Když o ně dobře pečujeme, mohou nám vydržet mnoho let. Způsobem nošení a praním postupně mění svůj vzhled, přesto si stále zachovávají svoji nenapodobitelnou krásu. Jsou odrazem způsobu našeho života.

DENIM

Pro džíny na míru šité tradičním řemeslným způsobem je typický surový (tzv. raw) denim, barvený přírodním indigem. Jedná se převážně o twil z čisté bavlny, nebo s příměsí elastanu. Džíny na míru je ale možné ušít i z řady dalších materiálů, které mám trvale v nabídce. Základem je čistá bavlna, nebo bavlna v kombinaci s vlnou, kašmírem, či dokonce s hedvábím. Materiály nakupuji především od výrobců z Itálie a Portugalska, speciální kompaktní denim z ringových, ostře skaných přízí dovážím z Japonska.

STŘIH A PADNUTÍ

Střih džínů na míru je podřízen vaším představám a možnostem vybraného materiálu. Pevnější denim vyžaduje pohodlnější střih. Naproti tomu denim s elastanem dovoluje ušít džíny více na tělo. Zaleží na tom, čemu dáváte přednost a jaký je Váš ideál. Díky zkoušce je možné střih připravit s rezervou pro případné povolení, nebo se může naopak zmenšit. Záleží i na tom, jestli budete džíny nosit jen tak k tričku a nebo jestli je chcete kombinovat se sakem, s košilí, nebo s motýlkem či kravatou. Každý styl má svoje řešení a je na Vašem rozhodnutí, čemu dáme přednost.

DETAILY ZPRACOVÁNÍ

Džíny na míru se šijí zakázkovým způsobem (tzv. bespoke). Znamená to, že se nejprve připraví papírový střih, podle kterého se džíny nakreslí na látku a nůžkami se ručně vystřihnou. Potom se stehují na zkoušku. U zkoušky si ověříme padnutí a domluvíme se na případných úpravách a na detailech zpracování. Můžete si vybrat materiál na váčky kapes, barvu štepovacích nití, výšivku a její umístění, způsob zapínání, typ a povrchovou úpravu použitých knoflíků a nýtů. Můžete mít i vlastní představy a nápady, jak svoje džíny odlišit. Džíny se šijí na jednojehlovém stroji a to včetně dvojitého štepování. Knoflíková dirka je ručně obšitá. Nýty a knoflíky se nýtují na ručním lisu. Kalhoty se po ušití perou ve vlažné vodě, aby se stabilizoval jejich tvar a barevný odstín. Nehrozí tedy, že by se po dalším vyprání srazily, nebo změnily barvu.

 

dziny-na-miru

 

Zatím možná džíny nosíte jen do garáže, nebo na práci na zahradě a nemáte proč se příliš zabývat jejich vzhledem. Ale jestli jste dočetli až sem a připadá Vám to zajímavé, mohly by mít kvalitní, džíny na míru místo i ve Vašem šatníku